Amsterdam Bourbon Street Music Club

Live Music

7 NIGHTS A WEEK

mei 2021

Toon:
Sat 1 May 2021
00:00 - 01:00
Sun 2 May 2021
00:00 - 01:00
Mon 3 May 2021
00:00 - 01:00
Tue 4 May 2021
00:00 - 01:00
Wed 5 May 2021
00:00 - 01:00
Thu 6 May 2021
00:00 - 01:00
Fri 7 May 2021
00:00 - 01:00
Sat 8 May 2021
00:00 - 01:00
Sun 9 May 2021
00:00 - 01:00
Mon 10 May 2021
00:00 - 01:00
Tue 11 May 2021
00:00 - 01:00
Wed 12 May 2021
00:00 - 01:00
Thu 13 May 2021
00:00 - 01:00
Fri 14 May 2021
00:00 - 01:00
Sat 15 May 2021
00:00 - 01:00
Sun 16 May 2021
00:00 - 01:00
Mon 17 May 2021
00:00 - 01:00
Tue 18 May 2021
00:00 - 01:00
Wed 19 May 2021
00:00 - 01:00
Thu 20 May 2021
00:00 - 01:00
Fri 21 May 2021
00:00 - 01:00
Sat 22 May 2021
00:00 - 01:00
Sun 23 May 2021
00:00 - 01:00
Mon 24 May 2021
00:00 - 01:00
Tue 25 May 2021
00:00 - 01:00
Wed 26 May 2021
00:00 - 01:00
Thu 27 May 2021
00:00 - 01:00
Fri 28 May 2021
00:00 - 01:00
Sat 29 May 2021
00:00 - 01:00
Sun 30 May 2021
00:00 - 01:00
Mon 31 May 2021
00:00 - 01:00

Samba

De samba is een Braziliaanse muzieksoort die vooral bekend werd door het carnaval in Rio de JaneiroDe geschiedenis van de samba gaat ver in de tijd terug waarbij Afrikaanse, Europese en in mindere mate Arabische en Amerindische invloeden zich met elkaar vermengd hebben. Die wederzijdse beïnvloeding start wanneer in de 8e eeuw na Christus de eerste Afrikanen naar Spanje en later Portugal toekomen. Gedurende vijf eeuwen bezetting van het Iberisch Schiereiland door Arabieren heeft een aantal percussie-instrumenten intrede gevonden (bijvoorbeeld de tamboerijn). In de koloniale periode zijn over een periode van 350 jaar tussen 3 en 5 miljoen slaven naar Brazilië verscheept. Zij brachten muziek- en danstradities mee die later tot de samba evolueerden. De belangrijkste culturele invloed is echter terug te voeren op de Bantoe-volkeren uit Angola en het zuidwesten van het huidige Congo. Voor privéorkesten en -koren leerden de slaven westerse muziekstijlen zoals de mars, de wals en de Italiaanse aria, terwijl de Portugese bezetters gefascineerd waren door de Afrikaanse batuques (term die toen gebruikt werd voor alle Afrikaanse muziek en dans begeleid door percussie). Uit de combinatie van batuques en westerse muziek werd in de loop van de 18e eeuw een nieuwe Braziliaanse stijl geboren: de lundu, die doorgaat voor de eerste nationale dans van Brazilië. Een meer ‘erudiete’ variant van de lundu was de modinha.

Bands

Copyright 2010 | Bourbon Street live music club | Leidsekruisstraat 6-8 | 1017 RH | Amsterdam | The Netherlands - Contact | Live muziek Amsterdam